PALIVOVÉ DŘEVO

Dřevo je obnovitelným zdrojem energie a lidé ho využívají po celou dobu historie. V posledních letech však dřevo bylo opomíjeno a na výsluní se vytápění dřevem dostává až v posledních letech s nárůstem krbů a krbových kamen jakožto doplňkových zdrojů energie v našich domácnostech.

Mezi hlavní vlastnosti dřeva patří tvrdost a výhřevnost.

Tvrdost je vlastnost dřeva, předurčující ho k jeho využití.

Měkké dřevo
Měkké dřevo se snáze opracovává a získává se z většiny našich jehličnanů a některých listnáčů (SMRK, BOROVICE ,LÍPA,…) Měkké dřevo má nižší dobu sušení Měkké dřevo je pro svou schopnost rychlého vyhřátí vytápěného prostoru ideálním palivem pro kotle
Tvrdé dřevo
Jedná se zejména o listnaté stromy, tvrdé dřevo zajišťuje stabilní zdroj energie bez „prskání, jiskření“ Tvrdé dřevo je vhodné pro krby a krbová kamna Nejkvalitnějším tvrdým dřevem s výbornými palivovými vlastnostmi je dubové dřevo ale srovnatelný je Buk, Habr i Bříza
Bříza
Bříza je díky svým vlastnostem vyhledávaným palivovým dřevem, Vysoká zápalnost umožňuje hoření i při vyšší vlhkosti (pomocí březové kůry lze rozdělat oheň i za deště) Svými vlastnostmi je Bříza srovnatelná s dřevem dubovým či bukovým Bříza je také nejvhodnější palivové dřevo do otevřených krbů, protože nevystřeluje žhavé uhlíky
nabízený sortiment

PALIVOVÉ DŘEVO

Palivové dřevo dodáváme ve všech dřevinách v rozlišení měkké, tvrdé a bříza.

Výrobu a prodej palivového dřeva zajišťujeme celoročně, můžete si tak kdykoliv vybrat z našeho sortimentu. Palivové dřevo Vám dovezeme až domů, zejména v okolí Bakov nad Jizerou, Mnichovo Hradiště, Mladá Boleslav, apod ... případně Vám ho rádi připravíme a můžete si ho po dohodě vyzvednout v našem DEPU.

PRM – prostorový metr označuje prostor 1x 1x 1m ve kterém je vyskládané štípané palivové dřevo a dřevo v metrové kulatině.

Palivové dřevo řezané, štípané – SKLÁDANÉ
Palivové dřevo je nařezáno a naštípáno na délku dle požadavků klienta (běžně na 33 cm) a následně je ručně skládáno na kontejner či vůz.
Palivové dřevo řezané, štípané – SYPANÉ
Palivové dřevo je nařezáno a naštípáno na délku dle požadavků klienta (běžně na 33cm) a je volně nasypáno do kontejneru či na vůz.
Metrové štěpy
Palivové dřevo v délce jednoho metru štípáno, výhodou metrových štěpů je jejich urychlené schnutí
Metrová kulatina
Základní surovina v metrové délce ale lze dodat i v délkách 2m, 4m, 6m.
Špalky
Špalky na štípání dřeva, dle požadavků klienta.
Doplňkový sortiment
Finské svíce, budky, květináče a záhony apod…